צלילה

היינו קטנות והורינו היו נפגשים בסופי שבוע ובחגים. חלקנו היינו קרובי משפחה וחלקנו לא. אבל כולנו היינו רומנים ובשבתות האבות היו מביאים קבב מהרומני בשוק וחמוצים גדולים והריח היה מתפשט על השולחן הארוך שפתחו במרכז הסלון, ואנחנו, הילדות, מתחת לשולחן מצחקקות. אני גם זוכרת אותנו ״עושות שטויות״ באמבטיה ומדברות בשפת סימנים סודית שהאחיות הקטנות לא יבינו. ופתאום קפצנו לגיל 13. את קבלה וסת לפניי ושכנעת אותי שצריך להוריד שערות ברגליים. הלכנו ביחד לקוסמטיקאית בגבעתיים. בשבתות היינו הולכות לברכה. היה לך גוף נהדר. את היית גדולה ממני בשנה וכבר מחוטבת להפליא. בתמונה אני נראית כפופה ומבוישת מהצמיחה הפתאומית של שדיי ואת זקופה וגאה. התמונה הבאה שזכורה לי היא מיום חתונתך, יפה וזוהרת. זה היה בערך הזמן שהחל המתח המשפחתי. הם ואנחנו היינו קרובי משפחה מצד אבא שלי ואימא שלך שהיו דומים מאד בתווי פניהם. מה בדיוק היה שם אני לא יודעת. היו כמה סצנות שבחרתי להתעלם מהם. עברתי לגור בירושלים ואחר מכן בארצות הברית והתנתקתי מהריבים המשפחתיים ומחיי החברה של הוריי. זכורה לי רק עוד סצנה אחת. בלווייתו של סבי, הייתי אז חיילת, הצטרפתי לסגריה מחוץ לשער עם אבא שלך שבו הייתי מאוהבת במהלך ילדותי. הוא היה דומה לרוברט רדפורד והשתוקקתי ליופי הזה שהיה זר במשפחתי. אני זוכרת אותנו מעשנים בסוד כזה, ואת אמי שקולטת את הסיטואציה ונוזפת בנו קשות. האבא היפה מת מסרטן בעת שהתגוררתי בארה״ב.
לפני שבוע יצרתי קשר עם הבן הצעיר, שדומה לאבא שלו להדהים. פתאום הרגשתי דחף בלתי מוסבר כזה. וגעגוע אליך. הוא ענה לי מיד ( הפייסבוק המנצח) וכשמסרתי ד״ש לאחותו הוא סיפר לי שימייך ספורים. אתמול עזבת את החיים.

img119

צלילה ז"ל

עידכון:

אתמול הרגשתי כמו באבודים. מצאתי משפחה שנעלמה לי לפני כמה עשרות שנים ובנסיבות מסוימות מתעוררות הרגשות שלא ידעתי על קיומן. כמה מוות הוא דבר עוצמתי. הוא נתפס ברגש כפרידה סופית ומבסמוך לו מתאוררות מנהרות חשוכות ארוכות המכילות הרבה דברים שהוחבאו בתוכם עם השנים. את עומדת מול קבר שמכסים אותו במהירות מגבעת העפר הסמוכה וליבך מתמלא אהבה לכל הנוכחים. רגע מכונן. איבדתי בת דודה אחת ומצאתי אחרת. העצב והאהבה נהפכים לאחד ועולים מעל ככיפה מגינה. הזמן נעצר .
.

אודות איריס איריסיה קובליו

אמנית. כותבת. מורה לציור, מתמחה בצבעי מים. הצגת הרשומות של איריס איריסיה קובליו

5 responses to “צלילה

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s

%d בלוגרים אהבו את זה: